• head_bander_01

Makinë prerëse me lazer me fibra

Çfarë është një makinë prerëse me lazer me fibra?

Makina prerëse me lazer me fibra është pajisja profesionale e prerjes së metaleve CNC me saktësi të lartë, cilësi të lartë, shpejtësi të lartë dhe efikasitet të lartë.Prerësi lazer me fibra metalike aplikohet për të gjitha llojet e prerjes së materialit metalik, i pajisur me fuqi të ndryshme lazer (nga 500W në 20000W) për prerjen e fletëve/pllakave dhe tubave/tubave metalikë me trashësi të ndryshme, si çeliku i karbonit (CS), çelik inox. (SS), çeliku elektrik, çeliku i galvanizuar, alumini, aliazh alumini, aliazh titani, pllakë zinku alumini, bronzi, bakri, hekuri dhe materiale të tjera metalike.

Makina e prerjes me lazer me fibra quhet edhe prestar lazer me fibra, makinë prerëse me lazer metalik, pajisje për prerjen me lazer me fibra.Është më i shpejtë dhe më efikas se makina prerëse me lazer CO2.Shkalla e konvertimit fotoelektrik të makinës së prerjes me lazer me fibra mund të arrijë më shumë se 30%, që është më e lartë se ajo e makinës prerëse lazer YAG.Makina me lazer me fibra është më e kursyer dhe kursim energjie (vetëm rreth 8%-10%).Makina prerëse me lazer me fibra ka avantazhe të dukshme dhe është bërë pajisja kryesore e formimit të metaleve në treg.

Si funksionon një makinë prerëse me lazer me fibra?

Prerësi lazer me fibra është një pajisje e teknologjisë së lartë që integron teknologjinë e avancuar të lazerit me fibra, teknologjinë e kontrollit numerik dhe teknologjinë mekanike precize.Ai përdor një lazer të avancuar me fibra për të nxjerrë një rreze lazer me densitet të lartë dhe fokuson rrezen në sipërfaqen e pjesës së punës në një pikë të vogël (diametri më i vogël mund të jetë më pak se 0.1 mm) përmes kokës prerëse, në mënyrë që pjesa e punës ndriçohet nga pika e fokusimit ultra të imët.Dhe pastaj zona shkrihet dhe avullohet në çast, dhe avullon për të formuar një vrimë.Pozicioni i rrezatimit me pika lazer lëvizet nga sistemi mekanik i kontrollit numerik për ta bërë vrimën të vazhdueshme dhe për të formuar një çarje të ngushtë për të realizuar prerjen automatike.

Avantazhet e veçuara të makinës prerëse me lazer me fibra:

1. Mirëcduke dalëquality.

Për shkak të pikës së vogël lazer dhe densitetit të lartë të energjisë, një prerje lazer mund të marrë cilësi më të mirë prerjeje.Kutia e prerjes me lazer është përgjithësisht 0,1-0,2 mm, gjerësia e zonës së prekur nga nxehtësia është e vogël, gjeometria e prerjes është e mirë dhe seksioni kryq i prerjes është drejtkëndësh relativisht i rregullt.Sipërfaqja e prerjes së prerjes me lazer është pa gërvishtje, dhe vrazhdësia e sipërfaqes në përgjithësi mund të arrijë mbi 12.5um.Prerja me laser mund të përdoret si procedura e fundit e përpunimit.Në përgjithësi, sipërfaqja e prerjes mund të saldohet drejtpërdrejt pa përpunim të mëtejshëm, dhe pjesët mund të përdoren drejtpërdrejt.

 

2. Shpejtësia e shpejtë e prerjes.

Shpejtësia e prerjes me lazer është relativisht e shpejtë.Për shembull, duke përdorur një lazer 2000w, shpejtësia e prerjes së çelikut të karbonit me trashësi 8 mm është 1,6 m/min dhe shpejtësia e prerjes së çelikut inox me trashësi 2 mm është 3,5 m/min.Për shkak të zonës së vogël të prekur nga nxehtësia dhe deformimit minimal të pjesës së punës gjatë prerjes me lazer, shtrëngimi dhe fiksimi nuk kërkohet, gjë që mund të kursejë pajisjet e shtrëngimit dhe kohën ndihmëse të tillë si shtrëngimi.

 

3. I përshtatshëm për përpunimin e produkteve të mëdha.

Kostoja e prodhimit të mykut të produkteve të mëdha është shumë e lartë.Ndërsa përpunimi me lazer nuk kërkon ndonjë myk, dhe përpunimi me lazer shmang plotësisht kolapsin e materialit të formuar gjatë shpimit dhe prerjes, gjë që mund të zvogëlojë shumë koston e prodhimit të ndërmarrjeve dhe të përmirësojë cilësinë e produkteve.

 

4. Mund të prerë shumëllojet e materialeve.

Krahasuar me metodat e prerjes si prerja me oksigjen-etan dhe prerja plazmatike, prerja me lazer mund të presë më shumë lloje materialesh, duke përfshirë metale, jometale, materiale të përbërë me bazë metali dhe jometal.Për materiale të ndryshme, për shkak të vetive të tyre termofizike dhe shkallëve të ndryshme të absorbimit për lazerët, ato tregojnë përshtatshmëri të ndryshme të prerjes me lazer.

 

5. Jo i ndjeshëm ndaj ndërhyrjeve elektromagnetike.

Ndryshe nga përpunimi me rreze elektronike, përpunimi me lazer nuk është i ndjeshëm ndaj ndërhyrjeve të fushës elektromagnetike dhe nuk kërkon një mjedis vakum.

 

6. I pastër, i sigurt dhe pa ndotje.

Në procesin e prerjes me laser, zhurma është e ulët, dridhja është e vogël dhe nuk ka ndotje, gjë që përmirëson shumë mjedisin e punës së operatorit.

Prerëse lazer metalike 3015

Makinë ekonomike për prerje me lazer me fibra metalike

Kjo makinë prerëse metalike me lazer me fibra 3015 FL-S3015 është projektuar nga Fortune Laser për të gjitha llojet e fletëve metalike me çmim të volitshëm.Prerësi lazer 3015 vjen me burim lazer Maxphotonics 1000W, sistem profesional prerjeje CNC Cypcut 1000, kokë prerëse me lazer OSPRI, servo motor Yaskawa, komponentë elektronikë Schneider, komponentë pneumatik të Japonisë SMC dhe shumë pjesë të tjera të markës për të siguruar efektin cilësor të prerjes.Zona e punës së makinës është 3000 mm * 1500 mm.Ne mund ta prodhojmë makinën bazuar në nevojat dhe projektet tuaja, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni sot!

Sistemi i prerjes së robotëve 3d

Makinë prerëse me lazer robotik 3D me krah robotik

Fortune Laser 3D Robot Laser Laser Machine është projektuar me një strukturë të hapur.Në qendrën e sipërme të kornizës së portalit, ka një krah robotik për të përfunduar operacionet e prerjes në pika të rastësishme brenda tryezës së punës.Saktësia e prerjes arrin 0.03 mm, duke e bërë këtë prerës ideal për prerjen e fletëve metalike për automobila, pajisje kuzhine, pajisje fitnesi dhe shumë produkte të tjera.

Prerës me lazer me fibër fletësh metalike CNC të tipit të hapur (1)

Prerës me lazer me fibër të tipit CNC të fletëve metalike

Prerësi lazer me fibër CNC i tipit të hapur Fortune Laser është një makinë me tavolinë pune super të madhe.Zona e punës mund të arrijë deri në 6000mm*2000mm.Përdoret posaçërisht për prerjen e të gjitha llojeve të fletëve metalike.Është e lehtë për përdoruesit të operojnë dhe mirëmbajnë.Gjithashtu, procesi i rreptë i montimit siguron funksionimin e qëndrueshëm të makinës me saktësi të lartë prerjeje.Makina prerëse me lazer me fibër optike Fortune u siguron përdoruesve aftësi dhe efikasitet të fuqishëm prerjeje me aksesorë të importuar të nivelit të lartë, i cili është një zgjedhje e mirë për përdoruesit për të përpunuar lloje ekonomike.

Makinë prerëse lazer me tavolinë shkëmbimi (1)

Makinë Prerëse Laser me Tavolinë Ndërrimi

Makina prerëse me laser metalik me lazer Fortune me tavolinë shkëmbimi është e pajisur me dy paleta prerëse që mund të ndërrohen automatikisht shpejt.Kur njëra përdoret për prerje, tjetra mund të ngarkohet ose shkarkohet me fletë metalike.Kjo kursen shumë kohën e ngarkimit dhe shkarkimit, përmirëson efikasitetin e punës dhe kursen koston.Prerësi me lazer metalik siguron efikasitet dhe saktësi të lartë të prerjes, prerje të pastër, të lëmuar, humbje të ulët të materialit, pa gërvishtje, zonë të vogël të prekur nga nxehtësia dhe pothuajse asnjë deformim termik.Makineritë me lazer janë shumë të përshtatshme për përpunim të vazhdueshëm në shkallë të gjerë dhe janë pajisja e preferuar për fabrikuesit e metaleve.

Makinë prerëse industriale me lazer me format të madh (1)

Makinë prerëse me lazer me fibra optike metalike industriale me format të madh

Makina prerëse me lazer me fibër optike metalike industriale me fuqi të lartë Fortune Laser Fortune është një mjet prerës industrial me lazer me performancë të lartë që miraton përparimet më të fundit në teknologjinë lazer për prerje me shpejtësi të lartë dhe të saktë në fletë metalike dhe çeliku të profilit të përmasave të mëdha.Makineritë janë të përshtatshme për pjesë të përpunimit të metaleve me format të madh.Punon mirë me një gamë të gjerë materialesh metalike si çeliku i karbonit, çelik inox, çelik i butë, alumini, bakri, bronzi dhe aliazhi, etj.Makina e prerjes me lazer me fibra përfshin një ftohje, lubrifikim dhe pluhur...

Prerës me lazer me fibër të fuqisë së lartë 6KW 8KW 10KW 12KW 20KW (1)

Prerës me laser me fibra me fuqi të lartë 6KW~20KW

Makina prerëse lazer me fibra me fuqi të lartë Fortune Laser 6KW-20KW, është e pajisur me burim lazer me fibra lider në botë, i cili gjeneron lazer të fuqishëm që fokusohet në objekte dhe çon në shkrirjen dhe avullimin e menjëhershëm.Prerja automatike kontrollohet nga sistemi i kontrollit numerik.Kjo makinë e teknologjisë së lartë integron teknologjinë e avancuar të lazerit me fibra, kontrollin numerik dhe teknologjinë e makinerive precize.

Makinë prerëse me lazer me fibra me mbulesë të plotë A-2 (4)

Makinë prerëse lazer CNC metalike plotësisht e mbyllur

Makina prerëse lazer me fibra të mbyllura plotësisht me lazer Fortune Laser miraton mbulesën mbrojtëse lazer plotësisht të mbyllur, platformën e shkëmbimit të zinxhirit dhe sistemin profesional të prerjes CNC për t'u siguruar përdoruesve aftësi dhe efikasitet të fuqishëm prerjeje.Në të njëjtën kohë, pjesët kryesore të importuara dhe procesi i rreptë i montimit i sigurojnë makinës funksionim të sigurt, efikas dhe të qëndrueshëm me saktësi të lartë.

sdfgsdfiupguoisdfguoidsf////

Makinë prerëse me lazer me fletë dhe tuba me përdorim të dyfishtë

Makina prerëse lazer me fibra të mbyllura plotësisht me lazer Fortune Laser miraton mbulesën mbrojtëse lazer plotësisht të mbyllur, platformën e shkëmbimit të zinxhirit dhe sistemin profesional të prerjes CNC për t'u siguruar përdoruesve aftësi dhe efikasitet të fuqishëm prerjeje.Në të njëjtën kohë, pjesët kryesore të importuara dhe procesi i rreptë i montimit i sigurojnë makinës funksionim të sigurt, efikas dhe të qëndrueshëm me saktësi të lartë.

Prerës me tub metalik me laser me fibra profesionale (1)

Makinë për prerjen e tubit me laser për ushqyerjen automatike

Makina prerëse e tubave me laser për ushqyerjen automatike me laser Fortune është një pajisje prerëse me precizion të lartë, me efikasitet të lartë dhe me besueshmëri të lartë që kombinon kontrollin kompjuterik, transmetimin mekanik me precizion dhe prerjen termike.Ndërfaqja e dizajnit të mirë njeri-makinë e bën funksionimin më të përshtatshëm dhe më të thjeshtë, dhe mund të shkurtojë boshllëqe të ndryshme shpejt dhe me saktësi.Ai miraton dizajn modular me një pjesë, i cili e bën të lehtë instalimin dhe lëvizjen e lehtë.

Makinë prerëse me lazer me fibra precize (2)

Makinë prerëse me lazer me fibra precize

Makina prerëse me lazer me precizion të serisë FL-P është projektuar dhe prodhuar nga FORTUNE LASER.Adoptuar me teknologjinë lider lazer për aplikimin e fletëve të hollë.Makina është e kombinuar me sistemin e prerjes me laser mermeri dhe Cypcut.Me dizenjim të integruar, sistem drejtimi me motor linear (ose vidhos) me dy doreza, ndërfaqe miqësore dhe punë të qëndrueshme afatgjatë

Si të zgjidhni një makinë të përshtatshme prerëse me lazer me fibra për biznesin tuaj?

1. Materialet që duhen përpunuar dhe qëllimi i biznesit

Përdoruesit duhet së pari të marrin në konsideratë qëllimin e tyre të biznesit, trashësinë e materialit prerës, cilat materiale duhet të priten dhe faktorë të tjerë, dhe më pas të përcaktojnë fuqinë e pajisjeve që do të blihen dhe madhësinë e tavolinës së punës.Fuqia e makinës së prerjes me lazer në treg aktualisht varion nga 500W në 20000W.Dhe prodhuesit me madhësi mesatare të tavolinave të punës mund t'i personalizojnë ato sipas nevojave të klientit.

2.Konfigurimi i harduerit

Makina e prerjes me lazer me fibra përbëhet kryesisht nga shumë nënsisteme si sistemi i rrugës së dritës, sistemi i shtratit, sistemi i servo drive, sistemi i kontrollit të softuerit dhe sistemi i ftohjes së ujit, etj. Si një sistem i tërë, makina prerëse lazer me fibra kërkon që nënsistemet e ndryshme duhet të jenë shumë të koordinuara dhe të unifikuara.Prandaj, çdo përzgjedhje e komponentëve të prodhuesit të integruar duhet t'i nënshtrohet testeve të përsëritura dhe testeve të instalimit dhe do të merren parasysh zgjedhje të shumta.

3.Prodhues profesional

Për shkak të zhvillimit të vrullshëm të aplikimit industrial të makinerive të prerjes me lazer, prodhues të ndryshëm CNC punching dhe plazma kanë hyrë në fushën e makinave të prerjes lazer, dhe nivelet e prodhuesve të makinave prerëse lazer të mëdha dhe të vogla janë të pabarabarta.Prandaj, kur zgjidhni një makinë prerëse lazer, duhet të kërkoni prodhues që janë profesionistë në aplikimet industriale me lazer.

4.Faktorët e çmimeve

Si blerës aktual i makinerive të prerjes me lazer, ne shpesh jemi në një keqkuptim.Ne matim gjithmonë raportin dhe çmimin e çdo kompanie dhe gjithmonë duam të zgjedhim një kompani me konfigurimin më të lartë, çmimin më të lirë dhe një kompani marke.

Por në fakt, faktori i çmimit nuk është e vetmja gjë kur zgjidhni një makinë prerëse lazer.Supozoni se në bazë të faktorit të çmimit, ju blini një pajisje lazer me një çmim të lirë prej 20,000 RMB, por pasi ta blini, nuk mund ta përdorni normalisht dhe duhet të ndërroni shpesh pjesë.Vetëm pjesët e ndërrimit janë më shumë se dhjetë mijë, për të mos përmendur humbjen e shkaktuar nga ndikimi i prodhimit normal.Me kalimin e kohës, humbja e një pjese të vetme ka arritur në 100,000 pas 5 vitesh, e lëre më nëse mund të përdoret për kaq gjatë.

Cilësia dhe shërbimi në fillim, dhe më pas çmimet.

5.Shërbimi pas shitjes

Në të gjitha industritë e shërbimit mekanik, pas përdorimit aktual, ajo që shqetësohet dhe ka më shumë nevojë përdoruesi është afati dhe vazhdimësia e shërbimit pas shitjes.Duhet të sigurojë funksionimin normal të makinës për të siguruar prodhimin.Lëreni ekipin profesional të bëjë gjëra profesionale.

Angazhimi i standardeve të larta të shërbimit pas shitjes së makinerive dhe pajisjeve nuk është vetëm për t'i dhënë klientëve besimin në një zgjedhje, por edhe një manifestim i standardeve të tyre të larta: nga pozicionimi në treg tek projektimi mekanik, nga prokurimi, montimi, inspektimi i cilësisë dhe madje. pas shitjeve.Vetëm duke kërkuar një sistem të rreptë mund t'i qëndrojmë provës së tregut.

6.Vlera e shtuar

Blerja e makinerive është blerja e përfitimeve, blerja e kohës dhe blerja e makinave për të fituar para;

Blerja e një makinerie është gjithashtu një mënyrë prodhimi dhe menaxhimi, një rreth më i gjerë miqsh, madje edhe një epokë lazer;

Zgjedhja e një makine prerëse lazer është mënyra më e drejtpërdrejtë dhe më e popullarizuar për të fituar para.Në një mënyrë gjithëpërfshirëse, vlera e shtuar e kësaj makine prerëse lazer përfshin kostot e kursyera të materialit, kostot e punës, kostot e kohës, duke përfshirë porositë që rrisin vlerën e produktit.Përfshirë transformimin e metodave të prodhimit dhe menaxhimit, më shumë partnerë biznesi të nivelit më të lartë, dhe më e rëndësishmja, ju lejojnë të ecni në ballë të kohës.Zgjidhni prerjen me lazer, atëherë ju do të udhëheqni të gjithë industrinë.

FAQ RRETH PRERËS SË LAZERIT METAL

Cilat janë aplikimet për makinën e prerjes së metaleve me lazer me fibra?

Cilat janë ndryshimet midis prerjes me lazer me fibra, prerjes me CO2 dhe prerjes me plazma CNC?

Çfarë biznesesh mund të pres nga prerja me lazer dhe mjetet e saldimit me lazer?

Faktorët kryesorë që ndikojnë në cilësinë e prerjes me lazer të metaleve.

Cilësia e parë, por çmimi ka rëndësi: Sa kushton një makinë prerëse me lazer?

Çfarë duhet të dini për makinat e prerjes me lazer të tubave?

Na kërkoni një çmim të mirë sot!

SI MUND TË NDIHMOJMË SOT?

Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm dhe ne do t'ju kontaktojmë sa më shpejt të jetë e mundur.

side_ico01.png