• head_bander_01

Makinë për prerjen e tubit me laser për ushqyerjen automatike

Makinë për prerjen e tubit me laser për ushqyerjen automatike

Makina prerëse e tubave me laser për ushqyerjen automatike me laser Fortune është një pajisje prerëse me precizion të lartë, me efikasitet të lartë dhe me besueshmëri të lartë që kombinon kontrollin kompjuterik, transmetimin mekanik me precizion dhe prerjen termike.Ndërfaqja e dizajnit të mirë njeri-makinë e bën funksionimin më të përshtatshëm dhe më të thjeshtë, dhe mund të shkurtojë boshllëqe të ndryshme shpejt dhe me saktësi.Ai miraton dizajn modular me një pjesë, i cili e bën të lehtë instalimin dhe lëvizjen e lehtë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Chukë pneumatike të dyfishta profesionale

Efikasitet i lartë: klikoni një buton për të mbërthyer, qendërzim automatik, 3 herë më i shpejtë se çaku elektrik;Saktësi e lartë: forca shtrënguese e madhe dhe konstante, pa lirim të tubit, saktësia e prerjes e garantuar;

Stabilitet i lartë: mbështetja e specializuar e tubit mund të shmangë varjen dhe deformimin e tubit, të saktë dhe të qëndrueshëm;

Kokë lazer e specializuar për prerjen e tubave

● Koka e specializuar e prerjes inteligjente e bën më të lehtë llojet e ndryshme të prerjes së tubave;

Falë dizajnit të mprehtë me majë, është e lehtë të parandalohet përplasja gjatë prerjes së tubave të mprehtë;

● Lente të reja kolimimi dhe mbrojtjeje, mbrojtje më e mirë për komponentët bazë.

● Fokusimi automatik për të reduktuar ndërhyrjen njerëzore dhe për të përmirësuar efikasitetin e shpimit dhe prerjes.

● Pllakë xhami e patentuar e patentuar, rezistente ndaj pluhurit të klasit IP65.Parandalimi i gjithanshëm i pluhurit.

Sistemi i ushqyerjes automatike për të kursyer kostot e punës

Realizoni ndarjen inteligjente të materialit, ushqimin dhe lidhjen pa probleme me makinën prerëse me lazer me fibra pasi të gjitha tufat e tubave të vendosen në pajisjen ushqyese dhe sigurohuni që vetëm një tub t'i dorëzohet krahut përcjellës çdo herë.

Personazhet e makinës

SmartAautomatikishtLoading dheUngarkimSsistemi: Makineritë e prerjes me laser me fibër tubash të serisë FL-AT vijnë me sistem ngarkimi dhe shkarkimi automatik për të kursyer shumë kohë dhe kosto pune;

Aftësia super përpunuese për të prerë lehtësisht të gjitha llojet e tubave: Tubi i rrumbullakët φ20-φ220, dhe gjatësia e anës së tubit katror është 20 * 20 mm-150 mm * 150 mm.Mbështetni prerjen e formave të ndryshme të materialeve të tubave, të tilla si rreze I, çeliku i kanalit, çeliku me kënd, tub eliptik, tub beli, tub me shumë deformime, etj.

PlotësishtAautomatikeSpërqendrimi i kukudhitPneumatikeChuck: Kapëse pneumatike plotësisht automatike, me shpejtësi precize;Funksioni i fuqishëm i qendrës automatike, 3 herë shpejtësia e çakut elektrik, i përshtatshëm dhe efikas;Forca super shtrënguese pneumatike, shtrëngimi i rëndë i tubit është më i fortë, saktësia e prerjes është e mirë;

Koka prerëse e specializuar përtubecduke dalë: Koka e specializuar e prerjes inteligjente e bën më të lehtë llojet e ndryshme të prerjes së tubave;Dizajni me majë konike e bën të lehtë parandalimin e përplasjes gjatë prerjes së tubave të mprehtë;Lente të reja kolimimi dhe mbrojtjeje, mbrojtje më e mirë për komponentët bazë.

profesionaleTubeCduke dalëSsistemi: Kompensimi i devijimit bazë në kohë reale.Realizimi i perforimit me saktësi të lartë.Mbështetni përpunimin e këndit të vendosur individualisht.Mbështet teknologjinë e avancuar si pika e ftohjes, prerja e unazës së mprehtë të këndit, këndi i lëshimit, etj;

TopBrandiFiberLaser: Përdorni lazer të markës së lartë me fuqi të qëndrueshme dhe të besueshme, performancë e garantuar.

Parametrat e makinës

Model

FL-AT4020

FL-AT6020

Trashësia maksimale efektive e prerjes së tubit

≤14 mm

≤14 mm

Gama efektive e prerjes së tubit të rrumbullakët

Diametri 15mm-220mm

 

Gjatësia efektive e prerjes së tubit

4000 mm

6000 mm

Ngarkesa totale maksimale e çakut

600 kg (më pak se 200 kg mund të vrapojnë me shpejtësi të plotë, më shumë se 200 kg duhet të vrapojnë me shpejtësi të reduktuar, 600 kg duhet të reduktohen në 30%-50% të shpejtësisë së plotë)

Saktësia e pozicionimit boshtor të tavolinës së punës

≤0.05mm/1000mm

≤0.05mm/1000mm

Saktësia e përsëritjes së pozicionimit të tavolinës së punës

≤0.03 mm

≤0.03 mm

Dimensioni i makinës (L*W*H)

15M* 2M* 2.5M

15M* 2M* 2.5M

Goditja e boshtit X/Y/Z

X 400mm,Y 9200mm,Z 300mm

X 400mm,Y 9200mm,Z 300mm

Pesha e makinës

 

kg

Fuqia e burimit lazer (opsionale)

1kW/1.5kW/2kW/3kW/4kW/6kW

Aplikacionet

Kënaqni përdoruesit për prerjen e tubave të rrumbullakët, tuba katrorë, tuba ovale dhe përpunimin e produkteve të ndryshme në formë të veçantë.Prerja e pjerrësisë së tubit/tubave, Prerja e pjerrët e tubit të rrumbullakët, Prerja e vrimave të tubit/tubave, Prerja e shkronjave të tubit/tubave, Prerja e modelit të tubit/gypit, Prerja e tubit/tubave, Prerja e abazhurit, Prerja e tubit/tubit katror, ​​etj.

Shfaqja e mostrave

mostrat e prerjes së tubave

Produkte të Realizuara

side_ico01.png