• Растете го вашиот бизнис соласер за среќа!
 • Мобилен/WhatsApp:+86 13682329165
 • jason@fortunelaser.com
 • head_banner_01

Блог

Блог

 • Како да изберете рачна машина за ласерско заварување, ве учи една статија

  Како да изберете рачна машина за ласерско заварување, ве учи една статија

  Во моментов, рачните машини за ласерско заварување се многу популарни во индустријата за заварување, а цената на машините за ласерско заварување е исто така нерамна.Цената е повисока од другата опрема за заварување.Секако, има и поевтини.Дали е подобро да се биде скап?Како може да ...
  Прочитај повеќе
 • Кои се прашањата со рачно ласерско заварување?

  Кои се прашањата со рачно ласерско заварување?

  Како што сите знаеме, ласерот има карактеристики на „добра монохроматичност, висока насоченост, висока кохерентност и висока осветленост“.Ласерското заварување е исто така процес во кој се користи светлината што ја емитува ласерот.По оптичката обработка, ласерскиот зрак е фокусиран на родови...
  Прочитај повеќе
 • Рачно ласерско заварување да го замени традиционалниот пазар на заварување

  Рачно ласерско заварување да го замени традиционалниот пазар на заварување

  Ласерското заварување е еден од важните аспекти на примената на технологијата за обработка на материјали за ласерска обработка.Главно се користи за заварување материјали со тенкоѕидни ѕидови и заварување со мала брзина.Процесот на заварување спаѓа во типот на спроводливост на топлина, односно ласерски рад...
  Прочитај повеќе
 • Која машина за заварување се користи за накит?

  Која машина за заварување се користи за накит?

  Златниот и сребрен накит е незаменлив во животот на луѓето, но колку и да е скап, потребна е и прецизна обработка од луѓето за да ја покаже својата правилна боја.Сепак, постои релативно незгодна работа во обработката на накит, односно ласерско заварување.Биди многу ка...
  Прочитај повеќе
 • Дали ласерското чистење ќе предизвика оштетување на мувлата?

  Дали ласерското чистење ќе предизвика оштетување на мувлата?

  Постојат милиони резерви на мувла во различни земји.Секој индустриски производ има многу стилови и бара различни калапи.Со оглед на тоа што калапи често контактираат со суровини со висока температура или се справуваат со притисок на истегнување, лесно се формира нечистотија на површината.Ако ако е ...
  Прочитај повеќе
 • Ласерско чистење за производство на батерии за напојување

  Ласерско чистење за производство на батерии за напојување

  Производството на литиумски батерии е процес „roll-to-roll“.Без разлика дали се работи за литиум железо фосфатна батерија, натриум-јонска батерија или тројна батерија, таа треба да помине низ процесот на обработка од тенок филм до една батерија, а потоа до батериски систем.Постапката за подготовка...
  Прочитај повеќе
 • Како функционира ласерското чистење во авијацијата?

  Како функционира ласерското чистење во авијацијата?

  Технологијата за ласерско чистење главно се користи во површинската обработка на телото на авионот во воздушната индустрија.При поправка и одржување на авион, во основа е неопходно да се отстрани старата боја на површината за да се испрска ново пескарење со масло или брусење со челична четка и други традиции...
  Прочитај повеќе
 • Зошто се повеќе луѓе користат машини за ласерско чистење во автомобилската индустрија

  Зошто се повеќе луѓе користат машини за ласерско чистење во автомобилската индустрија

  Во процесот на производство на автомобили, лубрикантите за цртање или лубрикантите за ладење и маслата против 'рѓа што се користат може да ги контаминираат автомобилските компоненти и сериозно да го нарушат квалитетот на последователните високо-енергетски процеси на спојување или сврзување.Во овој процес, заварите и врските во компонентите на погонската единица мора да ...
  Прочитај повеќе
 • Што може да се исчисти со ласер?

  Што може да се исчисти со ласер?

  Според статистичките податоци, најголемиот дел од процесите на чистење кои моментално ги користат бродоградилиштата се пескарење и пескарење со вода, што може да се усогласи со 4 до 5 пиштоли за прскање, со ефикасност од 70 до 80 квадратни метри на час, а цената е околу 5 милиони јуани. , а работната средина е пу...
  Прочитај повеќе
 • Примена на ласерско чистење на културни реликвии

  Примена на ласерско чистење на културни реликвии

  За чистење на културните реликвии, постојат многу традиционални методи за чистење, но повеќето методи имаат многу различни недостатоци, како што се: бавна ефикасност, што може да ги оштети културните реликвии.Ласерското чистење замени многу традиционални методи на чистење.Па, кои се предностите на ласерот в...
  Прочитај повеќе
 • Вовед во употреба на ласерско чистење во различни области

  Вовед во употреба на ласерско чистење во различни области

  Технологијата за ласерско чистење е нова технологија за чистење која брзо се развиваше во изминатите 10 години.Постепено ги замени традиционалните процеси на чистење на многу полиња со свои предности и незаменливост.Ласерското чистење може да се користи не само за чистење на органски загадувачи, туку и за...
  Прочитај повеќе
 • Зошто да изберете ласерско чистење?

  Зошто да изберете ласерско чистење?

  Производителите секогаш бараат да направат производи што се посилни, потрајни и посигурни, како и во автомобилскиот и воздушниот сектор.Во оваа потрага, тие често ги надградуваат и заменуваат материјалните системи со помала густина, подобра температура и метал отпорен на корозија сите ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2
side_ico01.png