• Растете го вашиот бизнис соласер за среќа!
  • Мобилен/WhatsApp:+86 13682329165
  • jason@fortunelaser.com
  • head_banner_01

Пренослив мини ласерски Fortune 50W/100W машина за чистење со пулсни влакна со ласер

Пренослив мини ласерски Fortune 50W/100W машина за чистење со пулсни влакна со ласер

Ултра мала големина на машината

Лесен за носење и ракување

Ранец и пренослив

Опремен со безбедносна брава на машината

Може да се користи за отстранување на 'рѓа, масло и оксиден слој


Детали за производот

Ознаки на производи

Како функционира ласерското чистење?

gggg6

Ласерското чистење е главно за отстранување на површинските материи како што се 'рѓата, облогата и маслото на површината на производот преку моменталната високотемпературна корозија генерирана од ласерскиот зрак на површината на производот.Машината за ласерско чистење е зелено, заштеда на енергија и високоефикасно индустриско оружје кое користи ласерски зрак со висока енергетска густина за да ја зрачи површината на работното парче за моментално да испари или да ја олупи нечистотијата, 'рѓата или облогата на површината, со што постигнување чиста, зелена, заштеда на енергија и високо-ефикасна индустриска примена.Отстранување на 'рѓа, отстранување на оксиди, дамки од масло, дамки од масло и остатоци од производи, реставрација и зачувување на историски реликвии итн.

Карактеристики на машината за ласерско отстранување на рѓа од 50W 100w:

● Мала големина: оваа рачна пренослива машина за чистење со ласер е специјално дизајнирана за рачна употреба.Вкупната големина е 32*13*28cm, со тежина е 8kg/12,5kg, опремена со рачка, го прави погодно за носење;

● Мал ласерски пиштол за отстранување на 'рѓа, овој пиштол за отстранување на рѓа од 50 W од 100 вати е мал и лесен, кој може да работи долго време без гума.Рачна ласерска глава за чистење од 100w е лесна за употреба, лесна може да се користи долги часови;

● Широк опсег на применливост на материјали, ласерот за чистење 100w е флексибилна и ефикасна примена за различни сценарија за индустриска обработка;

● Ниски барања за работна средина за машината за ласерско чистење со влакна од 100w, таа е безбедна и стабилна без одржување;

● 100 вати ласерски чистач е без потрошувачка на материјал, долг работен век;

l Може да изберете 100 вати прецизна локација за ласерско чистење на 'рѓа и прецизна големина за чистење.

gggg2
gggg8

Fortune Laser Portable Pulse Laser Cleaner Технички параметри

Модел

FL-C50

FL-C100

Ласерска моќност

50 W

100 W

Начин на ладење

Воздушно ладење

Воздушно ладење

ЛасерскиВавелдолжина

1064nm

1064 nm

Енергија на пулсот

0.8mJ

1mJ

Должина на влакна

3m

3m

Димензија

32*13*28см

38*16*28см

Wосум

8kg

12,5 кг

Опции

Пренослив

Пренослив

Ширината на зракот

10-100 мм

10-100 мм

Температура

5-40 ℃

5-40 ℃

Напон

Еднофазен AC 220V,50/60HZ

Еднофазен AC

220V,50/60HZ

Тежина на главата на ласерот (кг)

<1,5

<1,5

Опсег на ласерско скенирање на главата (mm*mm)

100*100

100*100

Должина на фокусот на главата на ласерот (мм)

160, 254

160, 254

gggg9
gggg7
gggg4

Кои се предностите на нашата пренослива мини ласерска машина за чистење?

gggg3

Шасијата е опремена со тока за ремен, ременот може да се носи на рамо, а рацете се ослободуваат;Надворешна батерија, силна подвижност;

Рачно чистење, ексклузивна мини ласерска глава, издржлива и не уморна, флексибилна и удобна;

Одлични податоци, некои параметри се посилни од машина за ласерско чистење со воздушно ладење од 200W, висока ефикасност на чистење;

Системот е стабилен, лесен за контрола и има работен век до 50.000 часа, што е исплатливо;

Висока прецизност на чистење, контролирана нано-ниво, без оштетување на подлогата;

Зелена и заштита на животната средина, без секундарно загадување

gggg1

Видео

За кои индустрии се погодни машините за ласерско чистење?

Ласерското чистење игра важна улога во многу области и се користи во производството на автомобили, чистење на полупроводнички обланди, преработка и производство на прецизни делови, чистење на воена опрема, чистење на надворешни ѕидови на згради, заштита на културни реликвии, чистење на кола, преработка и производство на прецизни делови и чистење на дисплејот со течни кристали., отстранувањето на остатоците од гума за џвакање и други аспекти може да игра важна улога.

gggg5
side_ico01.png