• Растете го вашиот бизнис соласер за среќа!
  • Мобилен/WhatsApp:+86 13682329165
  • jason@fortunelaser.com
  • head_banner_01

Машина за сечење ласерски цевки за автоматско хранење

Машина за сечење ласерски цевки за автоматско хранење

Машината за сечење ласерски цевки за автоматско напојување на Fortune е опрема за сечење со висока прецизност, висока ефикасност и висока доверливост која комбинира компјутерска контрола, прецизен механички пренос и термичко сечење.Добриот дизајн интерфејс човек-машина ја прави операцијата поудобна и поедноставна и може брзо и прецизно да отсече разни празни места.Усвојува едноделен модуларен дизајн, што го прави лесен за инсталирање и лесен за движење.


Детали за производот

Ознаки на производи

Професионални двојни пневматски чаши

Висока ефикасност: кликнете на копче за стегање, автоматско центрирање, 3 пати побрзо од електричниот чак;Висока прецизност: голема и постојана сила на стегање, без олабавување на цевката, загарантирана точност на сечењето;

Висока стабилност: специјализираната поддршка за цевки може да избегне доделување и деформација на цевката, точна и издржлива;

Ласерска глава специјализирана за сечење цевки

● Специјализираната паметна глава за сечење ги олеснува различните видови на сечење цевки;

Благодарение на заострениот дизајн, лесно е да се спречи судир при сечење на остри цевки;

● Нови леќи за коламација и заштита, подобра заштита за основните компоненти.

● Автоматско фокусирање за да се намали човечката интервенција и да се подобри ефикасноста на пирсинг и сечење.

● Патентирана стаклена покривна плоча за покривање, отпорна на прашина од класа IP65.Целосна заштита од прашина.

Систем за автоматско хранење за да се заштедат трошоците за работна сила

Сфатете го интелигентното одвојување на материјалот, напојувањето и беспрекорното приклучување со машината за ласерско сечење со влакна откако ќе се стават цели снопови цевки во уредот за хранење и погрижете се секој пат да се доставува само една цевка до рачката за пренесување.

Машински ликови

SмартAавтоматскиLоадинг иUвчитувањеSсистем: Машините за ласерско сечење на цевки од серијата FL-AT доаѓаат со систем за автоматско вчитување и растоварување за да заштедат многу време и трошоци за работна сила;

Способност за супер обработка за лесно сечење на сите видови цевки: Тркалезна цевка φ20-φ220, а должината на страната на квадратната цевка е 20 * 20 mm-150 mm * 150 mm.Поддржете го сечењето на различни форми на материјали за цевки, како што се I-beam, канален челик, аголен челик, елипсовидна цевка, цевка за половината, повеќедеформирана цевка итн.

ПолноAавтоматскоSелф-центрирањеPневматскиCхак: Целосно автоматско пневматско чак, прецизен погон на менувачот;Моќна функција за автоматско центрирање, 3 пати поголема брзина од електричниот чак, удобен и ефикасен;Пневматска супер сила на стегање, тешкото стегање на цевките е поцврсто, прецизноста на сечењето е добра;

Глава за сечење Специјализирана заtубеcиспуштање: Специјализираната паметна глава за сечење ги олеснува различните видови на сечење цевки;Заострениот дизајн го олеснува спречувањето судир при сечење на остри цевки;Нови леќи за коламација и заштита, подобра заштита за основните компоненти.

ПрофесионаленTубеCиспуштањеSсистем: Компензација на отстапување на јадрото во реално време.Висока прецизна реализација на перфорација.Поддржете го изработката на аголот поединечно поставено.Поддржете напредна технологија како што се точка на ладење, остар аголен прстен за сечење, агол за ослободување итн.

ВрвBрандFиберLасер: Користете стабилен и доверлив ласер со врвна моќност, гарантирани перформанси.

Параметри на машината

Модел

FL-AT4020

FL-AT6020

Максимална ефективна дебелина на сечење на цевката

≤14 мм

≤14 мм

Ефективен опсег на сечење на тркалезни цевки

Дијаметар 15mm-220mm

 

Ефективна должина на сечење на цевката

4000 мм

6000 мм

Максимално вкупно оптоварување на чак

600 кг (помалку од 200 кг може да трчаат со полна брзина, повеќе од 200 кг треба да трчаат со намалена брзина, 600 кг треба да се намалат на 30%-50% од целосната брзина)

Точност на аксијално позиционирање на работната маса

≤0,05mm/1000mm

≤0,05mm/1000mm

Точност на повторување на позиционирањето на работната маса

≤0,03 мм

≤0,03 мм

Димензии на машината (Д*Ш*В)

15m* 2m* 2,5m

15m* 2m* 2,5m

Удар на оската X/Y/Z

X 400mm, Y 9200mm, Z 300mm

X 400mm, Y 9200mm, Z 300mm

Тежина на машината

 

kg

Ласерски извор на енергија (опционално)

1kW/1,5kW/2kW/3kW/4kW/6kW

Апликации

Задоволете ги корисниците за сечење тркалезни цевки, квадратни цевки, овални цевки и обработка на разни производи во специјална форма.Сечење на тркалезна цевка/цевка наклон, сечење заоблени заоблени цевки, Сечење на цевки/дупки на цевки, Сечење на букви од цевки/цевки, Сечење шаблони на цевки/цевки, Сечење на цевки/цевки, Сечење на абажур, Сечење квадратни цевки/цевки итн.

Приказ на примероци

примероци за сечење цевки

Реализирани производи

side_ico01.png