• Растете го вашиот бизнис соласер за среќа!
  • Мобилен/WhatsApp:+86 13682329165
  • jason@fortunelaser.com
  • head_banner_01

Машина за ласерско сечење на листови и цевки со двојна употреба

Машина за ласерско сечење на листови и цевки со двојна употреба

Fortune Laser машината за ласерско сечење со двојна употреба на листови и цевки со влакна може да реализира сечење на два различни видови материјали на иста опрема.Може да сече и метални плочи и цевки (вклучувајќи квадратни цевки, тркалезни цевки, канален челик, аголен челик итн.).Една машина со повеќе функции, високи перформанси, професионален систем за контрола на сечење цевки, висока прецизност, целосна функција, лесна за употреба, едноставна работа, погодна за сеопфатна преработка и производствени претпријатија.


Детали за производот

Ознаки на производи

Кревет за струг со зголемена цврстина

● 30-дневен строг производствен процес, третман на жарење со висока температура за да се елиминираат шевовите на заварот и стресот на креветот;

● 72 часа третман за стареење со вибрации, висока јачина, цврстина, цврстина на истегнување;

● Челична плоча со висока чистота со дебелина од 10мм, тешка шасија.

Професионален систем за сечење листови и цевки

● Систем за ласерско сечење Cypcut

● Повеќе корисничка интеракција човек-машина;

● Едноставно, економично, практично и практично;

● Високо интегриран и високо интелигентен со контрола на читање, дизајн, излез и обработка на датотеки се во едно.

Дизајн на пневматски чак

Дизајнот за стегање на предната и задната чашка е удобен за инсталација, заштедува труд и нема абење.Обезбедете стабилност на напојувањето и точноста на сечењето;Автоматско прилагодување на центарот, погоден за различни цевки, голема брзина на ротација на чак, може да ја подобри обработката ефикасност.

Ласерска глава за сечење со автофокус

● Автоматско фокусирање.Автоматско и континуирано фокусирање, автоматско сечење на плочи со различни дебелини и материјали, ја ослободува вашата рака и ја подобрува ефикасноста на сечењето;

● Вградените двојни структури за ладење на вода можат да обезбедат постојана температура на компонентите што се коламираат и фокусираат, совршено го решаваат проблемот со дисипација на топлина.

● Оптимизирана оптичка конфигурација, мазен и ефикасен дизајн на протокот на воздух, повеќе не се заглавува поради 'рѓа;

Индустриски чилер за вода S&A

● Автоматско прилагодување на температурата според различна работна средина, нема потреба да се менуваат параметрите на поставките;

● Интелигентен режим на двојна контрола на двојна температура за задоволување на различни потреби на фибер ласерски уред и оптика;

● Повеќекратна алармна заштита;

Параметри на машината

Модел

FL-ST3015

Работна површина/ Должина на цевката

3050*1530мм/6000мм

Удар на оската X

1530 мм

Удар на оската Y

3050 мм

Удар на оската Z

315 мм

Дијаметар на цевката

20-220 мм

Точност

Точност на позиционирање на оската X, Y

0,05 мм

 

Точност на репозиционирање на оската X, Y

0,03 мм

Брзина

Агол на ротација на W оската

n*360

 

W оска макс.брзина на ротирање

80 врт/мин

 

X, Y оска макс.брзина на трчање

80 м/мин

 

W оската макс.брзина на трчање

50 м/мин

 

X, Y оска макс.забрзана брзина

0,8 G

Напојување

Фаза

3

 

Номинален напон

380 V

 

Фреквенција

50/60 Hz

Тело на машината

Макс.работен товар

500 кг

 

Телесна тежина

5000 кг

 

Големина (L*Ш*В)

4450*2290*1920мм
(Т: 8400*726мм)

Ласерска моќност

1000w/1500w/2000w/3000w

Работна маса по избор

4000*1500мм/ 6000*1500мм

Должината на цевката по избор

3000 мм

Приказ на примероци

  • Побарајте од нас добра цена денес!

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    side_ico01.png